Něco málo o mně

Adam Vitovský

Režisér, kameraman, designér


Narodil jsem se v roce 1994 a od té doby jsem chtěl vždy dělat dvě věci: hrát na kytaru a natáčet. Oba sny se mi poprvé splnily až o 14 let později a trvají dodnes. Když jsem se jako malý díval na filmy, vždycky jsem si kladl otázku „jak to ti filmaři dělají, že to vypadá, jakoby to bylo doopravdy?“ Když jsem pak poprvé držel v ruce kameru, zjistil jsem, že k takovým výsledkům mě čeká ještě dlouhá cesta. Chtěl jsem toho dosáhnout a tak jsem zkoumal rozdíly mezi mnou a profíky. Na první pohled nejednoznačná, chaotická pravidla se časem proměnila v jasný, přehledný postup a časem v silný návyk.

Po několika letech natáčení všeho možného přišel v roce 2013 velký zlom. Zjistil jsem, že pomocí zrcadlovky se dá docílit vysoké kvality obrazu, srovnatelného s filmovým a vůbec to nemusí stát stovky tisíc, jak jsem se domníval. Zázračně jsem poskládal pár tisícovek dohromady, koupil si svou první a založil jsem Adam Video Production. Vypukla mánie. Film v kině už jsem si nedokázal užít jako normální divák. Díval jsem se na filmy a začal si všímat více technických detailů a postupů. Přidal jsem k tomu představivost a šlo to ještě dál. Vždy, když jsem nějaké video vytvořil, dlouhé hodiny jsem si jej pouštěl neustále dokola. Přemýšlel jsem, jak se na video budou dívat různí diváci a jaké pocity v nich video vyvolá. A i když mě samotnému už se to po několika hodinách zdálo nezdravé, uvědomil jsem si a naučil jsem se díky tomu spoustu důležitých zkušeností.

Právě díky těmto postupům jsem si vytvořil svůj vlastní rukopis, který vkládám do každé své práce. Rozhodl jsem se na těchto základech postavit službu, která propojí lidi s dalšími lidmi a vznikl Adam Video Production. Moje vize je přinést umění filmové technologie malým podnikatelům.

Cesta


Říkají o mně